Start Artyści Orkiesta Flażoletowa
Orkiersta Flażoletowa

 

 

 

 

 

Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa powstała w lutym 1996 r. z inicjatywy Wojciecha Wietrzyńskiego i szybko stała się miejscem rozwoju muzycznego dzieci i młodzieży. Społeczność flażolecistów powiększa się systematycznie dzięki repertuarowi, który stanowi muzyka etniczna i średniowieczna Polski , Irlandii czy Francji. Podobnie jak repertuar, ciekawe jest instrumentarium zespołu. Składają się na nie flażolety sopranowe i tenorowe, skrzypce, gitary a także instrumenty klawiszowe i perkusyjne.

 

Oprócz występów na terenie gminy, zespół brał udział w koncertach na Przystanku Woodstock w latach 1998, 2002, 2003, uczestniczył w oprawie Nabożeństwa Genesis w 2000 roku podczas Apelu III Tysiąclecia na Polach Lednickich. W 2001 roku brał udział w największym polskim festiwalu folkowym w Ząbkowicach Śląskich, a w latach 2005 do 2007 podczas inscenizacji oblężenia Malborka dla ok. 60 tysięcznej publiczności.

 

Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa współpracuje na stałe z Domem Bretanii w Poznaniu, Pracownią Pedagogiczną – Polskie Centrum Origami, Stowarzyszeniem Pedagogów KLANZA, Stowarzyszeniem Na Rzecz Efektywnych Metod Umuzykalniania, Muzeum Archeologicznym w Poznaniu a także zespołem „Le Condor” z Francji.

 

Od roku 2000, latem i zimą, najbardziej uzdolnieni muzycy biorą udział w Międzynarodowych Warsztatach Flażoletowych prowadzonych przez wybitnych artystów - pedagogów z Francji i Irlandii. Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa ma w swoim dorobku nagrania fonograficzne, radiowe i telewizyjne.

.............................
 

Miejsce na Twoją reklamę:

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates VPS hosting Valid XHTML and CSS.