Osiągnięcia

w wielkim skrócie

 

Ewa i Włodzimierz Buczyńscy od 1999 r. działają w zespole redakcyjnym pisma Wierzeniczeniaukazującego się przy parafii św. Mikołaja w Wierzenicy. Na jego łamach razem
i indywidualnie opublikowali już dziesiątki artykułów związanych przeszłością
i teraźniejszością Regionu. Wspólnie napisali i wydali: "Cmentarzyska i cmentarze niegrzebalne ziemi swarzędzkiej" oraz "Tęskno mi do Wierzenicy", zredagowali: "Duch wielki serce złote - August Cieszkowski jego intelektualna i materialna spuścizna".

Włodzimierz Buczyński
jest autorem opracowania "100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu" oraz folderów "Osobistości kultury i sztuki na terenie Puszczy Zielonka i okolic"
i "Weekend z kulturą w Puszczy Zielonka".


Państwo Buczyńscy współpracują ze Związkiem Międzygminnym „Puszcza Zielonka” w zakresie wyznaczania, opisu i oznakowania szlaków turystycznych w tym Cysterskiego Szlaku Rowerowego i Szlaku Kościołów Drewnianych wokół „Puszczy Zielonka”. Wspólnie doprowadzili do umieszczenia Wierzenicy na wielkopolskim odcinku Drogi św. Jakuba. Od 1994 r. są współorganizatorami rajdu „Witamy jesień u Augusta Cieszkowskiego" a od 1999 r. członkami Salonu Artystycznego im. Jackowskich,
współpracują z Wydawnictwem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Klubem Profesorów „Wierzenica” przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, są także członkami – założycielami powstałego w 2009 r. Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie im. A. Cieszkowskiego z siedzibą w Wierzonce, którego pan Włodzimierz jego wiceprezesem; Włodzimierz Buczyński jest także członkiem Rady Naukowej Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”.

W 2010 roku Państwo Buczyńscy za swoją wybitną działalność na rzecz upowszechniania historii i promocji Regionu zostali wyróżnieni  odznaczeniem honorowym „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego".

 

...............................
 

Miejsce na Twoją reklamę:
Nudne szkolenia? Zobacz uruchomglowe.pl !

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates VPS hosting Valid XHTML and CSS.